medyum şikayet

Medyum Şikayet

 Bazı insanlar, herkesin sahip olmak istediği ama bir türlü olamadığı bazı kabiliyetlere sahiptir. Bu özel kabiliyetlere sahip insanların bir kısmı, yeteneklerini insanların yararına kullanır ve tılsım yapma ya da çok ileri öngörü sahibi olan bu insanlar medyum olarak adlandırılır. İnsanlar çok farklı sebeplerden medyumlara başvururlar. Bunlar arasında, istedikleri insana kavuşmak, aradıkları nesneyi bulmak, nikah masasına oturmak istedikleri kişiyi buna ikna etmek gibi iyi niyetli büyüler çoğunluktadır.

Fakat bazı insanlar, yapılan kişinin hayatını mahvedebilecek güçte olan kara büyü olarak isimlendirilen büyüleri bazı insanların üstüne gönderir ve bu büyülerin de çözülmesi gerekir. Üstünde kara büyü olan insanların da, bu büyüleri çözebilecek kabiliyetteki medyumlara ihtiyacı vardır.  Fakat internette birçok medyum şikayetine rastlamak mümkündür. Çok sayıda insan, kendisine medyum diyen insanlar tarafından dolandırıldığını, parayı verdikten sonra gerekli desteği alamadığını söylemektedir. Bu yazıda, bu tip şikayetler yapmanıza gerek kalmaması için neler yapmanız gerektiğini bulacaksınız..

En Sık Rastlanan Şikayetler

 İnternette medyumlar, daha doğrusu kendisini medyum olarak tanıtan sahtekarlar hakkında birçok şikayete rastlamak münkündür. Hatta sadece bu amaçla hizmet veren siteler bile vardır. Sahtekar medyumlardan mağdur olanların sayısı son derece yüksektir. Bu şikayetler dikkatli şekilde incelendiğinde, genelde belli başlı bazı noktalar üzerinde durulduğu görülür. Bu şikayetler arasında en çok rastlananları, sadece internet üzerinden hizmet verdiğini söyleyen ve kendilerini medyum olarak adlandıran sahtekarlar hakkındadır. Birçok insan, internette rastladıkları ve online ya da telefon aracılığı ile büyü bozduğunu ya da insanlara yardımcı olduğunu söyleyen medyumlardan şikayetçidir. Zaten medyum olduğu iddiasındaki birinin, kendisini asla göstermeden sadece telefon ile veya internet üzerinden hizmet verdiğini söylemesi oldukça garip bir durumdur. Bu kişilere en başından güvenmezseniz, herhangi bir konudan şikayetçi olmak durumunda kalmazsınız.

Sahtekar Medyumları Anlama Yöntemleri

Sahtekar medyumları anlayarak, şikayetçi olabileceğiniz konuları baştan çözmenin bazı yolları mevcuttur. İlk yapmanız gereken, hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığınız, bu ilmi gerçekten bilip bilmediğinden emin olmadığınız kişilere güvenmemektedir. Büyü, tılsım vb. konular ciddi konulardır ve ne yaptığınızı bilerek hareket etmezseniz sonuçları sizin için hem maddi hem de maveni açıdan kayıplar oluşturabilir. Yardım istediğiniz kişinin gerçekten medyum olup olmadığını anlamak için kulllanabileceğiniz ilk yöntem, kişi hakkında araştırma yapmaktır. Bir kişi gerçekten medyum olduğunu ve sizin problemlerinizi iyi edebileceğini söylüyorsa, geçmişte bu konuda başarı elde ettiği çalışmalar olmalı ve kendisinden iyilik gördüğünü söyleyen insanlar mevcut olmalıdır. Medyum olduğunu söyleyen kişi hakkında olumlu yorumlar bulamıyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz.

Bir başka yöntem de karşınızdaki kişinin konu hakkında ilim sahibi olup olmadığını anlamaktadır. İnsanlar medyuma başvuruyorlarsa ya belli bir amaca ulaşmak için yardım istemekte ya da üstlerinde var olduğunu düşündükleri kara büyüden kurtulmaya çalışmaktadır. Bir medyuma, yaşadıklarınızı ve istediklerinizi söylediğinizde, eğer gerçekten ilim sahibi biriyse, sizlere yaşadığınız durum ya da  istemekte olduğunuz yardımın içeriği hakkında bilgi verecek ve sizin onayınızı alacaktır. Eğer bir medyumda bilgi eksikliği olduğunu hissediyorsanız, sorularınıza üstünkörü cevaplar veriyor veya geçiştiriyorsa, muhtemelen medyumla değil bir sahtekarla karşı karşıyasınız. Böyle insanlardan uzak durmanızda fayda var.

Ortadan Kaybolan Medyumlar 

İnsanların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de, büyüyü bozduğunu ya da istenen büyüyü yaptığını internet ya da telefonla bildirip, parayı aldıktan sonra ortadan kaybolan medyumlar hakkındadır.  Bu kişiler genelde web sayfalarına bir fotoğraf koyar ve bir grup insanı kandırdıktan sonra, isimlerini ve fotoğraflarını değiştirip kandıracak başka insanlar ararlar. Kandırılan insanlar da, medyum olduğunu iddia eden kişiye ulaşmaya çalıştıklarında telefonların açılmadığını, mesajlara dönülmediğini söyler. Bu tip insanlardan korunmak için uygulamanız gereken yöntem, sitede verilen isimle ödemenin yapılacağı hesap bilgilerindeki ismi karşılaştırmaktır. Eğer iki isim birbiriyle uyuşmuyorsa ve bu durumdan medyum olduğunu iddia eden kişiye bahsettiğinizde size bahaneler uyduruyorsa, parayı kesinlikle göndermeyin ve bu kişiyle iletişimi kesin.

Yorum yapın