vefk nedir

Vefk Nedir ?

Vefk, çok çok eski zamanlardan günümüze ulaşmış bir İslami dua metodudur. Doğru yapılmış bir vefkin manevi anlamda birçok soruna çözüm olacağı, farklı mezheplerden birçok din adamı tarafından da kabul edilmiştir. Vefk, son yıllarda yeniden hatırlanmış ve özellikle büyüden korunma ya da büyüyü bozma vb. işlerde kullanılmaya başlanmıştır. Vefk, ne yaptığını bilen ellerde hazırlandığında insanın iç dünyasına olumlu anlamda etki edebilen bir metoddur.

Vefk kimler tarafından yapılabilir ?

Vefk yapan kişinin, halk arasında kullanılan tabirle ifade edecek olursak, kalp gözünün açık olması gerekmektedir. Vefk yapmak, tılsım, büyü vb. ilimlere sahip olmayan insanların altından kalkabileceği bir iş değildir ve bu yüzden uzman olmayan eller vefk yapmaya kalkışmamalııdr. Vefki hazırlayacak olan kişi, hem İslami ilimlere hakim olmalı hem de çok yüksek bir öngörü yeteneğine, tılsım ve büyü oluşturabilme kabiliyetine sahip olmalıdır.  Kur’an’da yer alan ayetlere, Arapça’ya ve ebced hesabına hakim olmayan biri vefk yapmayı asla başaramaz. Bu alanlarda yetersiz kişilerin yaptıkları vefkin olumlu anlamda bir faydası olmayacağı gibi, yanlış uygulamalar yüzünden kişiyi büyük vebale de sürükleyebilir.

Vefk nasıl yapılır ?

Vefk yapılması için, ebced ismi verilen hesaplama yöntemine hakim olunması gerekir. Arap alfabesindeki her bir harfin, rakamlar ile karşılanmasına ebced ismi verilir. Ebced hesabı, vefk gibi özel metodlar için son derece önemlidir. Vefk oluşturulurken, Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetlerin rakamsal değerlerinden yararlanmak gerekir. Bunun yanında, dualardan da yararlanılabilir ve vefk içinde dualara karşılık olarak verilen rakamlar da olabilir. Vefk genelde dörtgen şekilinde yapılır. Fakat bazen daire veya başka geometrik şekiller de kullanılabilir. Vefk hazırlanırken sadece rakamlardan değil, bazı sembollerden veya harflerden yararlanmak da mümkündür. Vefkin başarılı olduğunu anlamak için kullanılabilecek basit bir yöntem vardır. Başarılı bir vefkte kullanılan rakamlar, ne taraftan toplandığı fark etmeyecek şekilde hep aynı sonucu verir. Eğer her seferinde aynı sonuç ortaya çıkmıyorsa vefk yapılamamıştır. Vefke hakim olan ve kabiliyetli bir medyum olan biri, bu tip hataları yapmadan vefk hazırlamayı başaracaktır.

Vefk, direkt olarak Kuran-ı Kerim bağlantılı bir yöntem olduğundan, maneviyatımız için büyük önem taşır. Doğru yöntemler kullanılarak hazırlanmış bir vefk, bize manevi dünyamız anlamında birçok fayda verecektir. Vefkin özen gösterilmeyen bir şekilde, insanları kandırmak için yapılması da aynı şekilde maneviyat açısından zararlı olan bir harekettir. Ayetler ve Kur’an’a gerekli saygının gösterilmediği sonucunu verebilir ve bunun da vebali ve günahı  büyüktür. Bu yüzden, vefk hazırlamasını isteyerek bir hocaya veya medyuma başvurduğunuzda, onun, bu işin altından kalkabilecek kabiliyette biri olduğunu bilmeniz gerekir. Bunun dışında hareket etmeniz, altından kalkmanın zor olduğu veballere sizi götürebilir.

Vefk ne şekilde fayda eder

Vefk, kabiliyetli insanlar tarafından yapıldığında gerçekten çok faydalı olabilen özel bir dua metodudur. Vefkin en bilinen faydası, insandaki içsel sıkıntıyı çözmesidir. Eğer içinizde bir sıkıntı varsa ve ne yaptıysanız bu sıkıntıdan kurtulamıyorsanız, doğru şekilde hazırlanmış bir vefk ile bu sorununuz çözülecektir ve manevi bir ferahlığa kavuştuğunuzu hissedeceksiniz.

Vefk, büyüden korunma amacıyla kullanılabilmektedir ve bu çok eski tarihlerden beri bilinmektedir. Fakat vefkler, iyi hazırlandıkları takdirde sadece büyüden korumakla kalmaz aynı zamanda büyü bozmak için de kullanılabilir. İslami ilimler hakim, tılsım ve büyü yeteneğine sahip bir medyum tarafından, büyüyü bozmak için gerçekten niyet edilerek hazırlanan bir vefk sayesinde, bütün büyülerin bozulması mümkündür.Tek yapılması gereken, işinin ehli birini bulmak ve ondan yardım almaktır.

Yorum yapın